Centrum Inicjatyw Społecznych

 

Jako organizacja pozarządowa stale poszukujemy zewnętrznych możliwości finansowania naszych przedsięwzięć. Staramy się wykorzystywać wszelkie dostępne środki, aby usprawnić działanie Stowarzyszenia oraz zdobyć niezbędne finanse do realizacji kolejnych projektów.

Postanowiliśmy wykorzystać możliwość, którą po raz drugi zaproponowała Rada Miasta Pruszcz Gdański zapraszając mieszkańców do współtworzenia Budżetu Obywatelskiego 2016. Przewidywana całkowita kwota środków przeznaczona na ten cel wynosi 2 mln złotych. W ramach konkursu zachęcamy do poparcia naszego pomysłu przewidującego powstanie Centrum Inicjatyw Społecznych, które ma stanowić obszar działania dla stowarzyszeń funkcjonujących w Pruszczu Gdańskim. Ideą przewodnią CIS-u jest skupienie wielu inicjatyw w jednym miejscu, aby zintensyfikować i poprawić ich funkcjonowanie. Jesteśmy przekonani, że miejsce spotkań z kulturą, nauką, sztuką i sportem jest potrzebne i będzie ważnym punktem na mapie miasta.

Fundusze, które pokryją budowę Centrum opiewają na 800 tys. zł, w ramach których proponujemy stworzyć salę wystawienniczo-konferencyjną, kawiarnię, pomieszczenia biurowe oraz miejsce do czynnego uprawiania niektórych dyscyplin sportu. Dzięki formule Centrum będzie można realizować takie przedsięwzięcia jak: koncerty, pokazy filmowe, wernisaże wystaw fotograficznych i malarstwa, warsztaty oraz zajęcia sportowe.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Miasta Pruszcz Gdański, którzy ukończyli 16 lat do odwiedzenia podstrony z formularzem do głosowania i oddanie 5 pkt. na „zadanie duże” – nr 9.

budzet-plakat