Igor Tracz | spotkanie ze sportowcem, który pomaga walczącej Ukrainie sty31

Tagi

Udostępnij

Igor Tracz | spotkanie ze sportowcem, który pomaga walczącej Ukrainie

 
Stowarzyszenie Traugutt.org serdecznie zaprasza 4 lutego 2023 r. o godz. 18.00 na spotkanie z Igorem Traczem – wielokrotnym mistrzem Polski, Europy i Świata w psich zaprzęgach i bikejoringu. Igor pracuje jako trener i instruktor sportu zaprzęgowego, szkoli zawodników w Polsce i w wielu różnych krajach. Obecnie większość swojego czasu przeznacza jednak na dostarczanie pomocy humanitarnej na Ukrainie. Wspiera nie tylko ludzi, ale także zwierzęta. Traczer Team dysponuje profesjonalnym środkiem transportu przeznaczonym do przewozu psów, za którego pomocą ewakuował już ponad 150 zwierząt. Na jego pomoc może liczyć m.in. wojsko, cywile, szpitale oraz schroniska. Zorganizował już 38 konwojów. Tak o swojej misji mówi on sam:
- W mojej głowie ta cała akcja jest jak wieloetapowy wyścig sprinterski psich zaprzęgów. Kiedy ja działam na pełnym gazie z moim teamem, żeby osiągnąć cel. Tak to traktuję, tak do tego podchodzę w tym momencie, że jest zadanie do wykonania. Ile nam sił starczy? Nie wiem. Ale ktoś im musi pomóc, po prostu.
Podczas naszego spotkania Igor Tracz z pewnością opowie nam o swojej działalności, bez cenzury.
 
Przy okazji spotkania zwracamy się z prośbą o przyniesienie ze sobą darów: jeśli masz sprzęt, który może się przydać np. latarki, baterie, bielizna termiczna, skarpetki, pomoc medyczna, długoterminowa żywność, karma dla zwierząt – zabierz je ze sobą, a pomoc dotrze z następnymi konwojami Traczer Team – bezpośrednio do potrzebujących i walczących.
 
Centrum Inicjatyw Społecznych CIS/BIS
ul. Grunwaldzka 60, Pruszcz Gdański
4 lutego 2023, sobota, godz. 18.00
Zapraszamy!

igortracz-jpg