Kiedy świat udaje, że nie widzi | Andrzej Ochał o ofiarach ISIS mar07

Tagi

Udostępnij

Kiedy świat udaje, że nie widzi | Andrzej Ochał o ofiarach ISIS

orlastraz2020-tlo

 
Wydarzenie odwołane z powodu pandemii koronawirusa.
Stowarzyszenie Traugutt.org serdecznie zaprasza na spotkanie, które odbędzie się we wtorek, 24 marca 2020 r. w Społecznej Bibliotece Historycznej przy ul. Grunwaldzkiej 60 w Pruszczu Gdańskim. Początek o godzinie 18.00. Wstęp wolny.

Fundacja Orla Straż – Eaglewatch wspiera ofiary terroryzmu na Bliskim Wschodzie. Pomaga ludziom bezpośrednio dotkniętym tragedią – rodzinom wykupionym z niewoli, wysiedleńcom, rodzinom żołnierzy chroniących ludność cywilną, wdowom oraz sierotom. Realizują celowe projekty pozwalające na powrót do normalnego życia po wojnie: wyposażają szkoły, wspomagają rodziny przesiedleńców, otwierają miejsca pracy dla powracających uchodźców, organizują naukę zawodu dla kobiet wykupionych z niewoli ISIS oraz zajęcia dla ich dzieci.

Pochodzący z Prabut Andrzej Ochał, jako wolontariusz Orlej Straży w ubiegłym roku odbył podróż do irackiego Kurdystanu. Owocem tego wyjazdu jest publikacja pt. „Orla Straż. Kiedy świat udaje, że nie widzi”. Tak o książce mówi sam autor:
„Staram się w niej przybliżyć obecną sytuację w tym regionie oraz pokazać działalność fundacji, której celem nie jest rozdawnictwo, lecz realna i długofalowa pomoc ludziom mieszkającym od lat w obozach uchodźców. W tej książce poświęcam też sporo miejsca zbrodniom ISIS, a to są naprawdę koszmarne historie. Nie mogło zabraknąć także tematu uchodźców, a raczej “uchodźców”. Bo prawdziwe ofiary ISIS, ludzie którzy żyją w obozach na terenie północnego Iraku, wcale nie wybierają się do Europy. Ci ludzie chcą żyć na swojej ziemi, nie chcą jej opuszczać, czekają tylko na okoliczności, które pozwolą wrócić im do swoich zburzonych domów, do opuszczonych wiosek rodzinnych”.