Projekt Tożsamość / Lokalność / Polskość (styczeń 2019)

Nadchodzące miesiące będą pełne inspirujących spotkań, ciekawych wydarzeń i podróży dla uczestników projektu Tożsamość / Lokalność / Polskość.

projekt_tlp_012019_001

 

 

Takie kreatywne podejście do rękodzieła lubimy! Jest to praca, którą wykonali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kiwiszkach, czyli jednej z trzech placówek z Wileńszczyzny, która bierze udział w projekcie Tożsamość / Lokalność / Polskość. Dziękujemy za miły prezent!
projekt_tlp_012019_002

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na pierwszej stronie Kuriera Wileńskiego ukazały się wywiady przeprowadzone przez uczniów z Wileńszczyzny biorących udział w projekcie Tożsamość / Lokalność / Polskość. Są one efektem warsztatów dziennikarskich przeprowadzonych przez dziennikarkę kuriera – redaktor Ilonę Lewandowską. Link do wywiadów: Kurier Wileński
projekt_tlp_012019_kurier

 

 

 

O warsztatach w ramach projektu napisała Polonijna Agencja Informacyjna. Poniżej cały wywiad przeprowadzony przez uczniów z panem dyrektorem z Gimnazjum w Kowalczukach.  Link do artykułu.

 

 

 

projekt_tlp_012019_003

 

 

 

 

Już niedługo czeka nas kolejne spotkanie uczniów z Wileńszczyzny i Pomorza – tym razem w Gdańsku. Czekają na nich kubki z logo projektu.

 

 

projekt_tlp_012019_004