3. Historyczny Rajd Rowerowy Polacy Gdańskich Wyżyn

3rajdPGW2018

Trzecia edycja Historycznego Rajdu Rowerowego „Polacy Gdańskich Wyżyn” odbędzie się 22 września 2018 roku. Start o godz. 8.00 z parkingu przed Dworcem PKP w Pruszczu Gdańskim (od strony ul. Dworcowej). Zakończenie planowane jest około godz. 17.00 w Czerniewie.

Trasa rajdu: Pruszcz Gdański – Cieplewo – Skowarcz – Pszczółki – Żelisławki – Sobowidz – Klępiny – Ulkowy – Łoguszewo – Kaczki – Trąbki Wielkie – Elganowo – Postołowo – Cząstkowo. W porze obiadowej na wszystkich uczestników czekać będzie ciepły posiłek. Całość trasy to około 40 km po drogach asfaltowych, leśnych, szutrowych i błotnistych. Na uczestników czeka sporo ostrych podjazdów w trudnym terenie. Rajd dla rowerów górskich i trekingowych. Do udziału zapraszamy doświadczonych rowerzystów powyżej 16 roku życia. Osoby niepełnoletnie proszone są o dostarczenie pisemnej zgody rodziców lub opiekunów prawnych.

Głównym celem naszej imprezy jest promocja walorów turystycznych Powiatu Gdańskiego połączona z edukacją historyczną. Na trasie rajdu znajdą się bowiem lokalizacje związane z życiem Polaków mieszkających na tych terenach przed wybuchem II Wojny Światowej.

W ramach rajdu każdy uczestnik otrzyma pakiet startowy.

Koszt udziału w rajdzie wynosi 15,00 PLN.

Zgłoszenia należy przesyłać tylko i wyłącznie za pomocą portalu evenea.pl w terminie 4 września – 20 września 2018 r. Maksymalna liczba uczestników to 40 osób – decyduje kolejność zgłoszeń i dokonanej opłaty. Po zgłoszeniu uczestnictwa Organizator przekaże na podany adres e-mail niezbędne dane do wykonania przelewu.

Opłatę w wysokości 15,00 PLN należy uiścić na konto Stowarzyszenia Traugutt.org w ciągu 24 h od momentu rejestracji. Osoby, które nie dokonają wpłaty w terminie zostaną usunięte z listy
uczestników wydarzenia.

Organizatorzy zapewniają dla chętnych transport wraz z rowerem po zakończeniu rajdu do Pruszcza Gdańskiego.

* * *

Polacy Gdańskich Wyżyn – III Historyczny Rajd Rowerowy to wydarzenie organizowane przez Stowarzyszenie Traugutt org ze środków Starostwa Powiatowego w Pruszczu Gdańskim w ramach realizacji zadań publicznych Powiatu Gdańskiego w roku 2018 pod nazwą „Zorganizowanie imprezy turystycznej promującej walory turystyczne Powiatu Gdańskiego”.

Organizatorzy:
Stowarzyszenie Traugutt org,
Starostwo Powiatowe w Pruszczu Gdańskim.