4. Historyczny Rajd Rowerowy Polacy Gdańskich Wyżyn

4rajd_PGW

Czwarta edycja Historycznego Rajdu Rowerowego „Polacy Gdańskich Wyżyn” odbędzie się 5 października 2019 roku. Start o godz. 8.00 z parkingu przed Dworcem PKP w Pruszczu Gdańskim (od strony ul. Dworcowej). Zakończenie planowane jest około godz. 17.00 w Przywidzu.

Trasa rajdu: Pruszcz Gdański – Straszyn – Kolbudy – Kozia Góra – Przywidz. Całość trasy to około 40 km po drogach asfaltowych, leśnych i szutrowych. Na uczestników czeka sporo ostrych podjazdów w trudnym terenie. Rajd dla rowerów górskich i trekingowych. Do udziału zapraszamy doświadczonych rowerzystów powyżej 16 roku życia. Osoby niepełnoletnie proszone są o dostarczenie pisemnej zgody rodziców lub opiekunów prawnych.
Głównym celem naszej imprezy jest promocja walorów turystycznych Powiatu Gdańskiego połączona z edukacją historyczną. Na trasie rajdu znajdą się bowiem lokalizacje związane z życiem Polaków mieszkających na tych terenach przed wybuchem II Wojny Światowej.
W ramach rajdu każdy uczestnik otrzyma okolicznościową koszulkę.

LINK DO ZAPISÓW

Koszt udziału w rajdzie wynosi 15,00 PLN. Zgłoszenia należy przesyłać tylko i wyłącznie za pomocą portalu evenea.pl w terminie 25 września – 4 października 2019 r. Maksymalna liczba uczestników to 40 osób – decyduje kolejność zgłoszeń i dokonanej opłaty.
Opłatę należy uiścić na konto Stowarzyszenia Traugutt.org w ciągu 24 h od momentu rejestracji.
Numer konta bankowego Stowarzyszenia Traugutt.org: 06 2030 0045 1110 0000 0306 9950.
Wpłatę należy zatytułować „Udział w IV rajdzie PGW”. Osoby, które nie dokonają wpłaty w terminie zostaną usunięte z listy uczestników wydarzenia.
Organizatorzy zapewniają dla chętnych transport wraz z rowerem po zakończeniu rajdu do Pruszcza Gdańskiego.

* * *

Polacy Gdańskich Wyżyn – IV Historyczny Rajd Rowerowy to wydarzenie organizowane przez Stowarzyszenie Traugutt.org ze środków Starostwa Powiatowego w Pruszczu Gdańskim w ramach realizacji zadań publicznych Powiatu Gdańskiego w roku 2019 pod nazwą „Zorganizowanie imprezy turystycznej promującej walory turystyczne Powiatu Gdańskiego”.

Organizatorzy:
Stowarzyszenie Traugutt org,
Starostwo Powiatowe w Pruszczu Gdańskim