Pokaz filmu i prelekcja w Cieplewie

 

Realizując cele edukacyjne stowarzyszenia 29 stycznia 2015 roku zorganizowaliśmy pokaz filmu oraz prelekcję na dla młodzieży z Zespołu Szkół Rolniczych z Rusocina. Tematem spotkania było poznanie okoliczności i przebiegu tragicznych wydarzeń z 1939 roku, które miały miejsce w Piaśnicy koło Wejherowa, a dotyczyły całego Pomorza Gdańskiego. Uczestnicy zapoznali się z nieznanymi dotąd faktami związanymi z historią najbliższych okolic.

Dzięki uprzejmości Ośrodka Kultury, Sportu i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański z siedzibą w Cieplewie oraz Biura Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej (Oddział w Gdańsku) zaprezentowaliśmy film pt. „Tajemnice lasów Piaśnicy” zrealizowany przez Stowarzyszenie Auschwitz Memento oraz wysłuchaliśmy prezentacji pani Agnieszki Gumińskiej – pracownika IPN.

Mamy nadzieję, że to dobry start dla naszych przyszłych działań edukacyjnych skierowanych bezpośrednio do młodzieży szkolnej. Nauczycieli historii, chcących nawiązać z nami współpracę, zapraszamy do kontaktu pod adresem: poczta@traugutt.org lub telefonicznie pod nr 501 51 1863.

kinopiasnica-01 kinopiasnica-02

Więcej zdjęć na naszym Fanpage’u:

facebook-ikona