1. Bieg Niezłomnych w Sobótce koło Wrocławia

 

23 sierpnia 2014 roku na ulicach Sobótki i drogach Masywu Ślęży odbędzie się Bieg Niezłomnych – pamięci Żołnierzy Wyklętych pod honorowym patronatem Lidii Lwow-Eberle, Weroniki Sebastianowicz oraz Zbigniewa Lazarowicza.

Organizatorami są:  Ślężański Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Sobótce, Stowarzyszenie „Odra-Niemen”,  Dom Turysty „Pod Wieżycą”,   Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych im. Gen. Jakuba Jasińskiego we Wrocławiu oraz Stowarzyszenie Traugutt.org.

Długość trasy: 10km, przewyższenie + 260 m / – 130 m.

Start o godz. 11.00 – obok Urzędu Gminy na Rynku w Sobótce, podbieg ulicą Św. Jakuba, potem Starego Dębu, dalej czerwonym szlakiem turystycznym i archeologicznym do kapliczki. Skręt w lewo, potem głównie podbieg drogą leśną wybrukowaną miejscowymi kamieniami, w większej części wzdłuż czerwonego szlaku archeologicznego, ostatnie 500 m bez znaków, aż do Traktu Bolka oznaczonego czarnym szlakiem. Obok schronu turystycznego skręt w prawo, płaski odcinek, aż do przecięcia z czerwonym szlakiem na Ślężę. Odtąd zbieg, cały czas wzdłuż czarnego szlaku, aż do Przełęczy pod Wieżycą. Przebiegnięcie obok bramy mety na żółty szlak. Zbieg żółtym szlakiem, ok. 1 km, aż do drogi na skraju lasu będącej przedłużeniem ulicy Słonecznej. Tą drogą dalej, do asfaltowej ulicy w Górce. Następnie ulicą Leśną. Dalej skręt w lewo do lasu, aż do czarnego szlaku. Na koniec łagodny podbieg wzdłuż czarnego szlaku, aż do Przełęczy pod Wieżycą na metę – miejsce obok Domu Turysty „Pod Wieżycą”.

Obowiązuje limit czasu na pokonanie trasy – 90 minut, który jest na tyle duży, że zmieszczą się w nim nawet bardzo początkujący biegacze.Udział w biegu jest bezpłatny.

Imprezy towarzyszące to biegi dla dzieci i młodzieży, „Zawody Cross Country Nordic Walking” (10km), koncerty i wystawy historyczne związane z Żołnierzami Wyklętymi.

Szczegółowe informacje: biegniezlomnych.pl

sobotka2014-vert