Nie jest kolorowo 2017

 

8 maja 2017 roku oficjalnie rozpoczęliśmy 3. edycję akcji Nie jest kolorowo! W ponad 50 placówkach edukacyjnych na Pomorzu zbierane są przybory szkolne, które trafią do naszych najmłodszych rodaków na Litwie, Białorusi i Ukrainie.

Akcja skierowana jest głównie do uczniów i wychowanków pomorskich placówek edukacyjnych. Aktualną listę szkół, przedszkoli i bibliotek, które dołączyły do akcji oraz inne miejsca, gdzie zbieramy przybory szkolne znajdziecie na stronie www.niejestkolorowo.pl

Możecie także okazać wsparcie przekazując środki finansowe przelewem na konto:
Stowarzyszenie Traugutt.org
06 2030 0045 1110 0000 0306 9950
z dopiskiem Nie jest kolorowo

* * *

Projekt „Nie jest kolorowo” to akcja charytatywna organizowana od 2015 roku, głównie na terenie województwa pomorskiego. Przedmiotem akcji są przybory szkolne – artykuły piśmiennicze, zeszyty, farby, kredki itp., które są przekazywane uczniom polskich placówek edukacyjnych za wschodnią granicą. Zbiórki odbywają się w pomorskich placówkach oświatowych oraz innych wybranych lokalizacjach.

Organizatorem akcji jest Stowarzyszenie Traugutt.org z Pruszcza Gdańskiego. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Wojewoda Pomorski – Pan Dariusz Drelich.

Wydarzenie na Facebook’u.

plakat_NJK2017_1200px