2. Historyczny Rajd Rowerowy Polacy Gdańskich Wyżyn

2rajdpgw_2017-tlo

Druga edycja Historycznego Rajdu Rowerowego „Polacy Gdańskich Wyżyn” odbędzie się 30 września 2017 roku. Start o godz. 8.00 z parkingu przed Dworcem PKP w Pruszczu Gdańskim (od strony ul. Dworcowej). Zakończenie planowane jest około godz. 17.00 w Przywidzu.

Trasa rajdu: Pruszcz Gdański – Wojanowo – Rekcin – Żmijewo – Pręgowo – Babi Dół – Kolbudy – Łapino – Czapielsk – Marszewska Góra – Klonowo Dolne – Przywidz. W porze obiadowej na wszystkich uczestników czekać będzie ciepły posiłek.

Całość trasy to około 50 km po drogach asfaltowych, leśnych, szutrowych i błotnistych. Na uczestników czeka sporo ostrych podjazdów w trudnym terenie. Rajd dla rowerów górskich i trekingowych. Do udziału zapraszamy więc doświadczonych rowerzystów powyżej 16 roku życia. Osoby niepełnoletnie proszone są o dostarczenie pisemnej zgody rodziców lub opiekunów prawnych.

MAPA TRASY

Głównym celem naszej imprezy jest promocja walorów turystycznych Powiatu Gdańskiego połączona z edukacją historyczną. Na trasie rajdu znajdą się bowiem lokalizacje związane z życiem Polaków mieszkających na tych terenach przed wybuchem II Wojny Światowej.

W ramach rajdu każdy uczestnik otrzyma pakiet startowy, w skład którego wchodzić będzie m.in. pamiątkowa koszulka.

Udział w rajdzie jest bezpłatny. Zgłoszenia należy przesyłać tylko i wyłącznie za pomocą portalu evenea.pl w terminie 5 września – 15 września 2017 r. Start zapisów 5 września 2017 o godz. 12.00. Maksymalna liczba uczestników to 40 osób – decyduje kolejność zgłoszeń. Organizatorzy zapewniają dla chętnych transport wraz z rowerem po zakończeniu rajdu do Pruszcza Gdańskiego.

Zgłoszenia online: https://2pgw.evenea.pl // Regulamin

* * *

Polacy Gdańskich Wyżyn – II Historyczny Rajd Rowerowy to wydarzenie organizowane przez Stowarzyszenie Traugutt org ze środków Starostwa Powiatowego w Pruszczu Gdańskim w ramach realizacji zadań publicznych Powiatu Gdańskiego w roku 2017 pod nazwą „Zorganizowanie imprezy turystycznej promującej walory turystyczne Powiatu Gdańskiego”.

Organizatorzy:
Stowarzyszenie Traugutt org,
Starostwo Powiatowe w Pruszczu Gdańskim.

Partnerzy:
Gmina Kolbudy,
Gmina Pruszcz Gdański,
Gmina Przywidz,
Instytut Pamięci Narodowej / Oddział Gdańsk,
Muzeum Historyczne Miasta Gdańska / Muzeum Poczty Polskiej,
Muzeum II Wojny Światowej,
Smurfit Kappa,
Stowarzyszenie Stara Papiernia,
Wydawnictwo Patria Media / Patrioteka.pl.

* * *

Wydarzenie na Facebooku // Film z zeszłorocznej edycji rajdu