PROJEKT TOŻSAMOŚĆ / LOKALNOŚĆ / POLSKOŚĆ (kwiecień 2019)

 
30 kwietnia 2019 roku odbyły się drugie na Pomorzu warsztaty dziennikarskie. Tym razem to uczniowie z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Marii Konopnickiej w Pruszczu Gdańskim mieli okazję zaznajomić się z pracą dziennikarza radiowego pod przewodnictwem Magdaleny Świerczyńskiej-Dolot – reporterki Radia Gdańsk. Wsłuchanie się w dźwięki najbliższego otoczenia, rozmowy z mieszkańcami lokalnej społeczności i przełamanie początkowego lęku przed wywiadami, a także nagrywaniem – te wszystkie działania okazały się być ciekawą lekcją. Mamy nadzieję, że uczestnicy na długo zapamiętają dzisiejszy dzień i kto wie… może w przyszłości spróbują swoich sił w którejś z radiostacji?

warsztatyTLP-002 warsztatyTLP-002a warsztatyTLP-002b warsztatyTLP-002c warsztatyTLP-002d warsztatyTLP-002e

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

25 kwietnia 2019 roku odbyły się pierwsze na Pomorzu warsztaty dziennikarskie z uczestnikami projektu Tożsamość / Lokalność / Polskość. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 65 im. Alfa Liczmańskiego z Gdańska uczyli się podstaw zawodu reportażysty radiowego od pani Magdaleny Świerczyńskiej-Dolot – uznanej dziennikarki Radia Gdańsk. Tematem przewodnim pracy w terenie było poznanie najbliższego otoczenia szkoły położnej w urokliwym, aczkolwiek wciąż mało znanym Dolnym Mieście. Młodzi adepci musieli pokonać nieśmiałość i porozmawiać z napotkanymi mieszkańcami tej dzielnicy. Ciekawi jesteśmy jaki będzie efekt końcowy zajęć, w trakcie których za pomocą nagranych dźwięków i wywiadów powstanie swoista pocztówka ze Śródmieścia Gdańska.

warsztatyTLP-001 warsztatyTLP-001a warsztatyTLP-001b warsztatyTLP-001c warsztatyTLP-001d warsztatyTLP-001e

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wszystkim uczestnikom i sympatykom projektu życzymy radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół oraz wesołego Alleluja!

zyczenia_projektTLP

 
Niedziela palmowa i wielkanocna palma prosto z Wileńszczyzny.

projektTLP-palma

 

 

Odwiedź nas na:

facebook-ikona instagram-logo