Spotkanie podróżnicze | Kierunek Bośnia i Hercegowina

009-bosnia

Spotkanie podróżnicze Kierunek Bośnia i Hercegowina odbędzie się we wtorek, 30 października 2018 roku, w Społecznej Bibliotece Historycznej przy ul. Grunwaldzkiej 60 w Pruszczu Gdańskim. Początek o godzinie 17.00. Wstęp wolny.

Coraz więcej naszych rodaków interesuje się Bośnią i Hercegowiną. Ten kierunek staje się coraz modniejszy na wakacyjne wyjazdy. Mówisz: Bośnia, myślisz: Sarajewo i Mostar. Ale magia tego kraju to również wspaniałe góry, cudowna pogoda, miks kultur, wyśmienita kuchnia, przyjaźnie nastawieni mieszkańcy. Dramatyczna historia, w tym ta najnowsza, nadają całemu krajowi, jak i jego stolicy, szczególnego wymiaru. Spacer ulicami Sarajewa, wzdłuż alei snajperów, z widokiem na poorane kulami ściany domów, dwie wieże w centrum, płonące podczas oblężenia miasta, ślady po wybuchach bomb czy pomnik poległych podczas wojny dzieci – to wszystko nie pozostawi nikogo obojętnym. Na czym polega nieuchwytny urok Sarajewa, czym to miasto urzeka, jak je zrozumieć, odkryć jego ducha, poznać mieszkańców i przeżyć jeden z najcudowniejszych wyjazdów w życiu? O tym wszystkim opowie i zaśpiewa na spotkaniu z Państwem Marek Dąbrowski.

Marek Dąbrowski – gdański podróżnik, nauczyciel, geograf, zakochany w Bośni i Tatrach, uzależniony od podróży, dalekich i bliskich. Zwiedził blisko 70 miast na trzech kontynentach i wciąż ma apetyt na kolejne. Prowadzi blog Ścieżki mojego świata, na którym opisuje swoje eskapady i radzi, jak samodzielnie zorganizować sobie wyjazd i wypoczynek.