Spotkanie podróżnicze | Wiosna na Syberii – Bike Jamboree

syberia-spotkanie

Serdecznie zapraszamy na prelekcję i pokaz zdjęć pod tytułem Wiosna na Syberii! Spotkanie z Kajetanem Deją – uczestnikiem 14 etapu pierwszej w historii rowerowej sztafety dookoła świata Bike Jamboree przybliży historię pięciu chłopaków, którzy przejechali rowerami fragment pięknej i dzikiej Syberii. Jak wyglądał 14. etap tego niezwykłego zmagania będziecie mogli zobaczyć podczas prezentacji zdjęć z tej wyprawy.
Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 5 listopada w Społecznej Bibliotece Historycznej przy ul. Grunwaldzkiej 60 w Pruszczu Gdańskim. Początek o godzinie 18.00. Wstęp wolny.

Bike Jamboree to historia o przyjaźni i wielkim wysiłku wielu osób – doświadczonych podróżników i ludzi bardzo młodych – by wspólnie zrealizować rowerową podróż dookoła świata. To rzecz o dzieleniu się: pasją, doświadczeniem i inspiracjami do spełniania marzeń. To również historia o współczesnym harcerstwie i uniwersalnym duchu braterstwa oraz wartościach, które są ponad wszelkimi podziałami i granicami geograficznymi.

Kajetan Deja – z wykształcenia i zamiłowania jest oceanologiem. Na co dzień zajmuje się badaniem organizmów żyjących na morskim dnie we fiordach Spitsbergenu. Gdy nie jest w Arktyce, każdą wolną chwilę najchętniej spędza zwiedzając świat z perspektywy rowerowego siodełka. Zwiedził w ten sposób Islandię, Szkocję, Nowa Zelandię oraz fragment Syberii. Jest pasjonatem fotografii przyrodniczej i poklatkowej, a nocą chętnie spogląda w niebo. Prócz tego jest miłośnikiem technologii analogowej, a gdy nie jest w podróży lubi naprawiać stare radia lampowe i słuchać muzyki z czarnego krążka.