Szukamy siedmiu wspaniałych

7wspanialych-plakat

Nasi wileńscy przyjaciele ze Świetlicy „Dom, który czeka” przyjeżdżają wkrótce na Pomorze realizować edukacyjne warsztaty dla swoich podopiecznych. Dzięki otrzymanemu dofinansowaniu będą w stanie opłacić podróż, trzydniowy pobyt oraz prowadzenie zajęć językowych i integracyjnych Grupa 12 wychowanków świetlicy – dzieci i młodzież w wieku 12-16 lat z Nowej Wilejki (dzielnica Wilna) będzie mogła w tym czasie poznać nowych znajomych i pogłębić swoją wiedzę.
  • Wspólnie z opiekunami grupy z Wilna wpadliśmy na pomysł przedłużenia ich wizyty nad Bałtykiem, aby po zakończeniu projektu mogli zostać jeszcze tydzień w Gdańsku na ZASŁUŻONYCH WAKACJACH. Niezbędne do realizacji naszej spontanicznej inicjatywy są środki finansowe. Dzienny koszt noclegu grupy wraz z wyżywieniem to 1 500 PLN. Łatwo obliczyć, że tygodniowy pobyt nad morzem będzie kosztować około 10 000 PLN. Wszelkie dodatkowe koszty jak wizyty w muzeach, przejazdy po Trójmieście i pozostałe opłaty zostaną pokryte ze środków własnych Świetlicy i Stowarzyszenia Traugutt.org. Zbieramy jedynie środki na niezbędne podstawy: nocleg i wyżywienie.
W tym miejscu zwracamy się z do potencjalnych Darczyńców w propozycją ufundowania noclegu i wyżywienia jednego dnia pobytu – żeby wakacje były w pełni udane musimy znaleźć siedem takich firm lub instytucji – sponsorów, którzy zechcą przekazać kwotę co najmniej 1 500 PLN, by tym samym uzyskać tytuł WSPANIAŁEGO DARCZYŃCY, który pomoże zrealizować marzenia polskich dzieci z Wilna o wakacjach nad Bałtykiem.
  • Czasu na zbiórkę finansów jest bardzo mało – mamy na to tylko DWA TYGODNIE, ale wierzymy, że się uda! Wielokrotnie pokazywaliście, że można liczyć na Wasze wsparcie przy realizacji akcji charytatywnych dla naszych rodaków na Wschodzie i mamy nadzieję na szeroki odzew naszego apelu. Prosimy o udostępnianie powyższej wiadomości, tak aby trafiła do jak najszerszego kręgu odbiorców. Pomóż nam trafić do SIEDMIU WSPANIAŁYCH!
Na wszelkie pytania odpowiemy pod adresem poczta@traugutt.org lub pod numerem telefonu 501 51 1863.
Świetlica „Dom, który czeka” funkcjonuje jako litewskie stowarzyszenie działające przy Zgromadzeniu Sióstr od Aniołów w Nowej Wilejce. Dzieci i młodzież objęte opieką przez Siostry otrzymują niezbędną pomoc edukacyjną, materialną, opiekuńczo-wychowawczą i socjoterapeutyczną. Cała działalność Świetlicy odbywa się w języku polskim. Ze Stowarzyszeniem Traugutt.org ściśle współpracują od 2012 roku przy realizacji projektów charytatywnych i edukacyjnych.