Warsztaty przyrodnicze SOS dla sów

 

warsztaty-sowy2019

 

Warsztaty „SOS dla sów” prowadzone przez Stowarzyszenie Ochrony Sów odbędą się 16 listopada 2019 r. o godz. 16:00 w Społecznej Bibliotece Historycznej przy ul. Grunwaldzkiej 60.
Opowiemy głównie o puszczyku, bo tego gatunku będziemy nasłuchiwać po edukacji stacjonarnej. Nie zabraknie informacji o pożytecznej roli sów w przyrodzie, o tym jakich gatunków można się spodziewać w Pruszczu Gdańskim  lub okolicy. Jakich śladów szukać, by wypatrzeć lub usłyszeć puszczyka i inne sowy. No i kiedy najlepiej nasłuchiwać… Zobaczysz, gdzie mogą wykluć się młode i gdzie za dnia może chować się puszczyk. A potem przejeżdżamy na tereny zielone, na nasłuchy sów. Przejście spacerkiem w jedną stronę zajęłoby nam 45 min – dlatego konieczne jest posiadanie własnego transportu na przejazd.

Warsztaty poprowadzi Ewelina Kurach ze Stowarzyszenia Ochrony Sów.
Zapisy: ewelina.kurach@sowy.sos.pl
Decyduje kolejność zgłoszeń. Zapraszamy 20 osób – mieszkańców i przyjezdnych. Rodziny z dziećmi od 9-10 lat. W zgłoszeniu proszę podać nr tel, liczbę osób, wiek dziecka i czekać na potwierdzenie udziału.
WEŹ ZE SOBĄ: sprawną latarkę, ciepłą odzież terenową i buty, herbatę w termosie, przekąskę i coś na pamiątkowe stemple z sowami.

W przypadku niesprzyjającej pogody zastrzegamy sobie odwołanie spotkania lub zmianę terminu.

Spotkanie organizowane jest dzięki dofinansowaniu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku w ramach projektu „Sowy Pomorza. Edukacja dla bioróżnorodności” edycja 2019.