Weź udział w Dyktandzie – wesprzyj NJK!

 

6. edycję zbiórki Nie jest kolorowo planowaliśmy zorganizować w listopadzie. Ze względu na nowe obostrzenia akcja nie może odbyć się w formie, którą znamy z ostatnich lat. Jak zbierać przybory w szkołach, jeśli nauka odbywa się w systemie zdalnym? Cały czas myślimy nad nową formą przeprowadzenia akcji, a tymczasem zachęcamy Was do udziału w ogólnopolskim Dyktandzie na Święto Niepodległości 11 listopada – biorąc w nim udział możecie wesprzeć „Nie jest kolorowo”! W tym wyjątkowym dniu jakim jest 11 listopada zachęcamy do popisania się znajomością języka polskiego!

Akcja „Nie jest kolorowo” została zgłoszona na stronie www.dyktanda.pl jako cel charytatywny. Wystarczy się zarejestrować i w środę – w dniu Narodowego Święta Niepodległości o odpowiedniej dla naszego przedziału wiekowego godzinie przystąpić do testu.  Mogą w nim wziąć udział zarówno uczniowie jak i osoby dorosłe.

Liczymy na Was! Wypełniając dyktando nie zapomnijcie o wsparciu celu: „NIE JEST KOLOROWO – wsparcie polskiej edukacji na Kresach”.
Dyktando odbywa się w następujących kategoriach wiekowych:
klasy 1-3 – start: godz. 14.00
klasy 4-6 – start: godz. 15.00
klasy 7-8 – start: godz. 16.00
szkoła średnia – start: godz. 17.00
dorośli – start: godz. 18.00

Organizator przekaże 1 zł za każde napisane dyktando na wybrany w głosowaniu cel! Liczy się każdy głos ponieważ tylko na 1 cel, który zbierze najwięcej głosów, zostaną przekazane środki zebrane podczas akcji. Zachęcamy do zabawy i wsparcia naszego celu!

 

dyktada