Wstęp do genealogii | Społeczna Biblioteka Historyczna

04.2018-genealogia-tlo

 

Stowarzyszenie Traugutt.org zaprasza na spotkanie poświęcone genealogii, czyli jednej z nauk pomocniczych historii, zajmującej się badaniem więzi rodzinnych między ludźmi. Poprowadzi je specjalista w dziedzinie genealogii – Marcin Maniecki.

Niedziela, 22 kwietnia 2018 r. w Społecznej Bibliotece Historycznej przy ul. Grunwaldzkiej 60 w Pruszczu Gdańskim, start o godzinie 17.00. Wstęp wolny.

Przedmiotem zainteresowania genealogii są badania stopnia pokrewieństwa oraz wzajemne relacje rodzinne i losy poszczególnych członków rodziny. Jeżeli szukasz korzeni swojej rodziny, chcesz dotrzeć do źródeł, dzięki którym lepiej poznasz ich losy? Nie wiesz jak uporządkować domowe archiwum i odczytać stare rodzinne dokumenty? Udział w tym spotkaniu pomoże rozpocząć te fascynujące rodzinne poszukiwania!

Na zajęciach uczestnicy dowiedzą się czym zajmuje się genealogia i poznają powody, dla których warto się nią zainteresować. Uczestnicy zapoznają się z najbardziej kojarzącym się z genealogią sposobem przedstawiania wyników badań – czyli z drzewem genealogicznym oraz dowiedzą się, jakie zasoby kryją archiwa krajowe i zagraniczne oraz gdzie szukać i jak czytać akta chrztów, małżeństw i zgonów. W dzisiejszych czasach dzięki archiwom cyfrowym dostęp do niektórych dokumentów wykorzystywanych w poszukiwaniach genealogicznych jest o wiele łatwiejszy.